Anul ridicării restricțiilor; o viziune complet nouă asupra lumii; alte pretenții; momente istorice; puncte de reper definitorii; nașterea unui număr foarte mare de manageri; performanțe deosebite și o listă lungă cu premiați; petrecere până la dimineață; aplauze furtunoase, hohote de râs, de plâns, îmbrățișări fără sfârșit – sunt doar câteva din cele mai importante gânduri ale festivității de neuitat organizate pe 3 decembrie 2022 de către ramura Hermann la Oradea pentru încheierea anului.Cine nu o știe pe rebela rock-lady, cu blugi rupți de la Biocom, pe Hermann Judit (Jucika) din ramura Kónya, care din momentul înscrierii (2014) cu ocazia fiecărei apariții pe scenă a încins atmosfera cu cuvintele sale în cele mai mici și cele mai mari săli de evenimente? A fascinat pe toată lumea, i s-a răspândit vestea, lumea a îndrăgit-o. Cu trecerea lunilor, anilor a fost însă și ea captivată de această lume, a învățat cu smerenie, s-a schimbat, s-a maturizat, astfel că această rocklady s-a transformat foarte repede într-o femeie de afaceri fermecătoare, exemplară, iar în 2022 a devenit Directoare de Ramură de Nivel Aur!Sâmbătă, 3 decembrie, am participat în Oradea la o festivitate plină de culoare și de neuitat de evaluare, încheiere a anului, demnă în toate privințele de liderii noștri, Judit și cel care o completează și echilibrează perfect, soțul ei, Zatykó Róbert.În prima parte, gazda noastră, director de ramură, Judit, a scos în evidență activitatea desfășurată în mod conștient de toată firma pentru noi toți, care în anul 2022 a fost în mod deosebit importantă din cauza noilor condiții într-o lume eliberată de restricții, complet schimbată și transformată: dezvoltarea continuă de noi produse, extinderea gamei de produse, menținerea prețurilor scăzute, producerea de noi cataloage, de cărți pentru sănătate, de materiale informative despre produse. Suntem în mare siguranță, într-adevăr în cel mai bun loc!Prin activitatea sa organizată, echipa Hermann a acumulat foarte multe experiențe legate de produse, sub forma unor rapoarte, video-uri, care pot fi accesate, căutate ușor pe platformele care ne stau la dispoziție. Acest lucru a făcut mai eficientă, mai ritmică atât ajutarea altora, cât și construirea afacerii.  În anul 2022 ni s-au alăturat nouă și echipei Biocom noi medici, naturopați, astfel s-a extins și echipa de profesioniști, de la care avem posibilitatea să obținem consiliere de specialitate online și offline în limba maghiară și română. În același timp, în scopul dezvoltării, și trainingurile au cunoscut o abordare și o formă nouă.  În mai multe localități mai mici sau mai mari din România și Ungaria am organizat numeroase întâlniri Start, Seri ai Sănătății, Seri de Frumusețe. Dar am mers cu mare bucurie și la Întâlnirea Internațională a Ramurii Kónya din Budapesta, unde de data asta am putut fi însoțiți și de colegi vorbitori de limba română, deoarece firma a asigurat interpret și pentru ei. În ceea ce privește trainingurile online, am organizat Seri de Experiențe, Seri de Frumusețe și am participat la prelegeri valoroase  ale specialiștilor din domeniul sănătății în cadrul unor Seri de Sănătate oferite de firmă. Pentru a răspunde cerințelor crescânde, în anul 2022 seria evenimentelor s-a extins și cu întâlniri  regulate online și offline în limba română.

Judit a făcut și un bilanț al trainingurilor de afaceri, la care au participat din ce în ce mai mulți membri ai echipei. Ghidurile practice organizate săptămânal le-au oferit doritorilor modalități concrete – adică aripi. Trainingul Omul Cheie din mai le-a acordat un elan important atât colaboratorilor începători, cât și celor care erau activi deja. Acest lucru a fost posibil prin grija perfectă a duoului de vorbitori invitați Kerekes-Hliva. În camera zoom a Academiei de Afaceri, în diminețile din cursul săptămânii managerii de rețea „academicieni” au depus efort, au învățat și au planificat împreună cu cursanții.

Managerii de rețea calificați au primit de la firmă și în acest an de două ori cadouri, și anume, câte un training de 3 zile în locuri de vis, unde wellnes-ul și învățarea au fost însoțite și de distracție. Cele trei zile din iunie au fost marcate de „frații” noștri din Serbia, familiile Törköly și Özvegy, care au pus și bazele solide ale progresului nostru în România. Instruirea de trei zile din octombrie a fost girată de soții Tóth-Wolford, care în timp ce au dărâmat blocaje interne, ne-au oferit și idei, dragoste, elan și foarte multă credință.

Iar viața unei familii va fi fericită atunci când poate să trăiască o viață deplină. În anul 2022 au fost și mai multe familii care au profitat de toate detaliile programului mod de viață oferit de Biocom, adică și de posibilitatea de a realiza venituri. Este uluitor și emoționant să vezi câte familii au reușit ca pe lângă refacerea sănătății să devină independente și din punct de vedere financiar, să treacă de la zilele lucrătoare monotone la o viață liberă și în sfârșit să trăiască cu adevărat: să călătorească în lume, să acumuleze experiențe, să petreacă timp de calitate împreună, să cumpere mașină și casă, în loc de un program fix la locul de muncă să lucreze acasă! Nu-i așa că asistăm la un miracol?!

Am făcut progrese semnificative și în privința carierei. S-au născut foarte mulți noi manageri de rețea, am oferit premii constând în insigne Biocom și în călătorii. Am recunoscutt Manageri de rețea de Nivel Argint, Aur și Diamant, care au putut beneficia de premii crescânde, în funcție de nivelul atins. Dar în cadrul echipei s-a născut și un foarte meritat nivel de Director Aur de Rețea, este vorba despre perechea care conduce ramura noastră, și cu care împreună am putut să ne bucurăm de balul de firmă care li se cuvine și care a fost organizată în cinstea lor: Hermann Judit și Zatykó Róbert!

În partea a doua i-am recunoscut pe liderii de nivel 6, 7, pe cei cu insigne, pe cei cu cel mai mare progres lunar, precum și pe cei care au reușit cel mai important salt de nivel în noiembrie, și anume, pe soții Kovács Andrea și Levente, părinții a trei copii minunați, care au reușit să se califice la nivelul Manager Diamant de Rețea! Andi și Levi constituie un exemplu extraordinar pentru întreaga mare echipă, învață în mod continuu, îi învață și pe alții, organizează și se concentrează în permanență pe ridicarea și progresul fiecărui membru al echipei lor, pe creșterea permanentă a echipei. Sponsorii lor, Managerii de Rețea de Nivel Diamant Tóbiás Erika și István, care și ei sunt părinți proaspeți cu trei copii, s-au angajat la drumul lung pentru a-și exprima mândria de nedescris față de ei.

„Festivitatea de sfârșit de an a ramurii Hermann a fost o încheiere demnă a anului de afaceri 2022. Ne-a făcut plăcere să fim un pic nostalgici, deoarece am organizat atât de multe evenimente live și online, a fost un an foarte bogat în conținut și în realizări. Munca investită întotdeauna aduce roade, iar aici munca este cea care ne însuflețește, ne menține în mișcare. Ne-a făcut plăcere să vedem cât de mulți sunt cei a căror viață s-a schimbat doar într-un singur an mulțumită sistemului oferit de Biocom, că s-au născut noi manageri, precum și cât de mult s-a dezvoltat echipa. De această siguranță pe care o primim aici au nevoie încă foarte mulți oameni și sunt încă mulți care ne așteaptă și în anul 2023, să începem cu aceste gânduri noul an de afaceri!” – Kovács Andrea

Din cifrele concrete care au urmat am aflat și gradul dezvoltării. Creșterea ramurii Hermann poate fi exprimată în procente și în privința numărului de membri și manageri noi, numărului total de puncte și al venitului total distribuit.

În continuare au luat cuvântul constructorii de rețea ai anului 2022, care au transmis câte un mesaj scurt, e vorba de acei manageri de rețea care au contribuit la nașterea unor noi manageri de rețea în acest an. Numărul managerilor premiați cu cupe crește de la an la an, nu e de mirare că abia au încăput în poză.

Anul de afaceri pe care îl încheiem a fost deosebit de bogat și în realizări deosebite. Câștigătorii concursurilor de vară și managerii lor ne-au arătat că se pot realiza progrese minunate și vara și că succesul nu depinde deloc de condiții, ci de modul de abordare.

Managerii noștri cu cel mai mare elan au reușit să obțină dreptul de utilizare a mașinii de firmă cu logoul Biocom în 4 luni ale anului. La începutul anului mașina Audi a firmei a ajuns la Berszán Boglárka, care prin munca sa asiduă, plină de dragoste și smerenie a reușit să ajungă Manager de rețea de nivel Aur!

În toamnă, în două luni consecutive Audi-ul a ajuns pe mâinile celui mai tânăr manager de rețea a ramurii Hermann, Szabó Norbert, care a folosit-o cu bucurie și mândrie, parcurgând cu ea mulți kilometri prin numeroase localități.

Iar la sfârșitul anului, pe baza rezultatelor extraordinare din luna noiembrie, cea care a câștigat dreptul de utilizare a Mercedesului de firmă în luna decembrie este Szigeti Kriszta. Acest lucru nu este deloc întâmplător, având în vedere că în anul 2022 ea a obținut titlul de Constructor de Rețea al Anului în cadrul ramurii Hermann! Kriszta a dat lucrurile peste cap din plin, la începutul anului s-a cam enervat din cauza stagnării la nivelul de Manager de Rețea și în câteva luni a devenit Manager de Rețea de Nivel Aur, iar la sfârșitul anului are 9 manageri de rețea în echipa sa!!

„A fost o festivitate de sfârșit de an minunată, încununată cu o petrecere fabuloasă! Pentru mine a fost o ocazie splendidă să mă opresc pentru un moment și să arunc o privire retrospectivă asupra acestui an, care pentru mine, pentru echipa noastră, a fost un an de cotitură și suntem abia la început! Sunt recunoscătoare pentru fiecare minut, pentru fiecare clipă pe care am trăit-o, pentru oportunitatea oferită și mulțumesc pentru tot.” – Szigeti Kriszta

Un moment care a adus culoare în seria de aprecieri și de premieri a fost premiul special obținut de Vaida Elena Georgeta, care pe lângă diploma de Manager de Rețea, a putut să ducă acasă în pitorescul oraș Sighișoara o apreciere și o cupă unică și irepetabilă, și anume, în cadrul ramurii Hermann ea este prima persoană de limbă și naționalitate română care a devenit Manager de Rețea cu drepturi depline ca urmare a activității sale pline de entuziasm. Elena este o personalitate fascinantă, caracterizată de un devotament exemplar, de dragoste pentru oameni și pentru viață, de activitate și de faptul că știe ce valoare deosebită are la dispoziție prin mijloacele oferite de Biocom, despre care consideră că este misiunea sa să le facă cunoscute pentru cât mai mulți oameni.

„Am avut onoarea să putem participa la acest eveniment deosebit! Am simțit căldură, dragoste, sentimente puternice în această comunitate minunată, care ne-a primit cu brațele larg deschise. Mulțumim din toată inima! Ajutorul, îndrumarea și sprijinul primit din partea voastră m-au convins că trebuie să dau și eu aceste lucruri mai departe: să ajut, să îndrum și să sprijin!” – Elena Georgeta Vaida

În încheierea părții oficiale am primit un pachet colosal pentru viitor de la liderii noștri de ramură, Judit și Róbert. „Biocom poate fi un mijloc ca să poți să ții măcar pasul cu dezvoltarea lumii … sau chiar să o depășești …” – a spus Judit, după care a precizat ce anume trebuie pentru toate acestea. Toate răspunsurile, mijloacele sunt date, doar de noi depinde cum va fi anul 2023! Róbert a venit cu cifre concrete, sume de bani și intervale de timp reale, realizabile. Mărimea bonusurilor care pot fi obținute într-un anumit număr de luni, ani. Da, luni, pentru că aici în câteva luni se poate construi atât cât la un loc de muncă obișnuit în 30-40 de ani sau niciodată. Róbert a pus la punct pentru echipă o platformă web de valoare inestimabilă, pe care o dezvoltă în mod continuu și care ne ajută foarte mult în munca noastră, motiv pentru care soția sa, Jucika, i-a pregătit o surpriză, pe care a înmânat-o în numele întregii echipe. Logoul platformei Start.bio create de el va putea de acum decora peretele biroului său în fiecare zi.

Evaluarea anului a fost încheiată cu Gândurile de Aur, acel moment în care fiecare manager de rețea de nivel aur, diamant și smarald ne-a oferit câte un mesaj cu scopul ca și cei prezenți să ajungă măcar la acel nivel la care sunt ei acum.

Ziua a fost încununată cu o cină în stil Reg-Enor, mâncare-băutură, voie bună și cu o petrecere tipică pentru ramura Hermann până în zorii zilei următoare.

Vă așteptăm și pe voi printre noi pe 1 aprilie 2023 la Oradea la cel mai mare eveniment live al ramurii Hermann de până acum, Întâlnirea Internațională a Constructorilor de Rețea.

Feedbackuri:

“A fost un sentiment înălțător să fiu acolo și să arunc o privire retrospectivă asupra acestui an de afaceri formidabil, care a fost definit de experiențe, de muncă și de progres! Retrospectiva, numeroasele aprecieri, performanțele remarcabile și înmânarea premiilor deosebite au ridicat standardul evenimentului și sunt mândră să spun că anul 2022 a fost anul echipei noastre, pe care am sărbătorit-o așa cum se cuvine, cu o petrecere până în zorii zilei următoare!” – Joó Erzsébet

 “Inima îmi este plină de bucurie, de recunoștință! A fost un sentiment foarte înălțător să participat la acest eveniment de încheiere a anului. Prezentările, comunitatea ne oferă totdeauna foarte mult, totdeauna mă simt foarte bine în echipa mare! Mi-a făcut o mare plăcere să primesc cupa, este o mare bucurie când munca noastră este recunoscută ❣️ am fost foarte mândră de sponsorul meu, deoarece ea a fost “cel mai bun constructor de rețea al anului” și a primit o cupă mare 😀 Încheiem un an minunat, plin de experiențe, au fost și zile grele, dar acestea sunt întotdeauna compensate de rezultatul final! Mulțumesc pentru oportunitate, că am putut să fiu acolo, mă pregătesc pentru anul următor!” – Bálint Emese

 “A fost o seară fantastică, s-a dovedit din nou că suntem în locul potrivit și în siguranță sub „aripile” Biocom. Foarte multe momente deosebite, lacrimi de bucurie, mândrie, clipe de emoție, dorința de a face și, desigur, o petrecere fabuloasă, așa cum este obiceiul la ramura Hermann 🤗💖” – Boross Ildikó

 “Este prima data când participăm și mulțumim din toată inima pentru asta. Am putut participa cu oameni prietenoși la un eveniment cu un standard foarte ridicat … ne-a făcut plăcere să vedem succesele voastre, tenacitatea voastră, am putut vedea progresele unor oameni exemplari … într-un cuvânt a fost „Super” cu voi … Vă felicităm pe toți și vă dorim un An Nou bogat în rezultate frumoase în continuare!” – Mihály Anikó

“Pentru mine acesta a fost primul eveniment de încheiere a anului în lumea Biocom … Atenția, dragostea deosebită pe care am simțit-o pe parcursul întregului an aici, sâmbătă, în această „lume fermecată” am simțit-o de 1000 de ori mai tare. A fost fantastic să ne bucurăm necondiționat de succesele noastre. Toată lumea poate să arate ceva uriaș prin depășirea propriilor bariere, acest lucru l-am învățat deja. Sunt recunoscătoare că aparțin aici … Și acest lucru TREBUIE arătat la toată lumea. Știu că în anul următor toată lumea va prinde aripi!! 🙂” – Erdei Timi

 MAI MULTE POZE: